Date Teams/Event Time Score Links
 
September
Fri. 2 vs. Salem @ Eastern Mennonite Final W, 3-0
  Hampton Inn & Sleep Inn Invitational
  vs. Stevenson @ Eastern Mennonite Final L, 3-0
  Hampton Inn & Sleep Inn Invitational
Sat. 3 vs. Mary Baldwin @ Eastern Mennonite Final W, 3-0
  EMU Hampton Inn & Sleep Inn Invitational Hampton Inn & Sleep Inn Invitational
  vs. Philadelphia Biblical @ Eastern Mennonite Final W, 3-0
  Hampton Inn & Sleep Inn Invitational
Fri. 9 Finlandia Final W, 3-0
  CUA Guetle Invitational
  East. Mennonite Final W, 3-0
  CUA Guetle Invitational
Sat. 10 Bridgewater (Va.) Final W, 3-0
  CUA Guetle Invitational
  Frostburg St. Final W, 3-0
  CUA Guetle Invitational
Tue. 13 at McDaniel Final W, 3-0
Sat. 17 Marymount (Va.) Final W, 3-1
  Misericordia Final W, 3-0
Sat. 24 vs. Baptist Bible (Pa.) @ Aston, Pa. Final W, 3-1
  at Neumann Final W, 3-1
 
October
Sat. 1 at Juniata * Final L, 3-0
  Landmark Weekend #1 (Huntingdon, Pa.)
  vs. Merchant Marine * @ Huntingdon, Pa. Final W, 3-0
  Landmark Conference Round Robin
Sun. 2 vs. Goucher * @ Huntingdon, Pa. Final W, 3-0
Thu. 6 Hood Final W, 3-0
Fri. 7 vs. Rowan @ Gallaudet Final W, 3-0
  vs. Keuka @ Gallaudet Final W, 3-0
  Worthington Classic
Sat. 8 vs. Virginia Wesleyan @ Gallaudet Final W, 3-0
  Worthington Classic
  at Gallaudet Final L, 3-1
Wed. 12 at Lancaster Bible Final W, 3-1
Sat. 15 Moravian * Final W, 3-1
  Landmark Conference Round Robin
Sun. 16 Scranton * Final W, 3-0
  Landmark Conference Round-Robin Landmark Conference Round Robin
  Susquehanna * Final L, 3-1
  Landmark Conference Round Robin
Sat. 22 vs. Frank. & Marsh. @ Chestertown, Md. Final L, 3-0
  at Washington College Final L, 3-0
Wed. 26 Gallaudet Final W, 3-2
  Senior Night
Fri. 28 at Messiah Final L, 3-1
  vs. Penn St.-Harrisburg @ Grantham, Pa. Final W, 3-0
  Messiah College Volleyball Tournament
Sat. 29 vs. Roanoke @ Grantham, Pa. Final W, 3-0
  Messiah College Volleyball Tournament
  vs. FDU-Florham @ Grantham, Pa. Final L, 3-2
  Messiah College Volleyball Tournament
 
November
Wed. 2 Goucher Final W, 3-0
  Landmark Conference Tournament quarterfinal
Sat. 5 vs. Susquehanna @ Huntingdon, Pa. Final L, 3-0
  Landmark Conference Semifinal
 
September
Sat. 1 vs. Stevenson @ Goucher Final L, 3-0
  vs. DeSales @ Goucher Final W, 3-0
Sun. 2 vs. Brockport St. @ Goucher Final W, 3-0
  vs. Hiram @ Towson, Md. Final L, 3-0
  2012 Greg "Gio" Giovanazzi Memorial Tournament
Fri. 7 Randolph Final W, 3-1
  CUA Invitational
  Methodist Final W, 3-0
  CUA Invitational
Sat. 8 Marymount (Va.) Final L, 3-1
  CUA Invitational
  Misericordia Final W, 3-0
  CUA Invitational
Wed. 12 McDaniel Final W, 3-0
Fri. 14 Ohio Christian Final W, 3-0
Sat. 15 Lancaster Bible Final W, 3-0
  Washington College Final W, 3-0
Fri. 21 at Chris. Newport Final L, 3-0
  Christopher Newport ranked No. 5 in AVCA poll
Sat. 22 at Marymount (Va.) Final L, 3-1
  vs. Hollins @ Arlington, Va. Final W, 3-1
Sat. 29 vs. Scranton * @ Towson, Md. Final W, 3-0
  vs. Susquehanna * @ Goucher Final W, 3-1
  Landmark Conference Weekend #1
Sun. 30 at Goucher * Final W, 3-0
 
October
Fri. 5 Gwynedd-Mercy Final W, 3-0
Sat. 6 vs. Pitt.-Johnstown @ Selinsgrove, Pa. Final W, 3-2
  Crusader Classic
  vs. Immaculata @ Selinsgrove, Pa. Final W, 3-0
  Crusader Classic
  vs. Bryn Athyn @ Selinsgrove, Pa. Final W, 3-0
  Crusader Classic - Susquehanna Univ.
Sun. 7 vs. Penn St.-Behrend @ Selinsgrove, Pa. Final W, 3-2
  Crusader Classic
  vs. New Jersey City @ Susquehanna University Final W, 3-0
  Crusader Classic
Thu. 11 at Hood Final W, 3-1
Sat. 13 vs. Merchant Marine * @ Bethlehem, Pa. Final W, 3-0
  vs. Juniata * @ Bethlehem, Pa Final L, 3-2
  Landmark Conference Weekend #2 at Moravian
Sun. 14 at Moravian * Final W, 3-1
Sat. 20 vs. Shenandoah @ Salem, Va. Final W, 3-0
  at Roanoke Final W, 3-0
Sun. 21 at Lynchburg Final L, 3-0
Tue. 23 at Gallaudet Final L, 3-1
Thu. 25 at Mary Washington Final L, 3-2
Sat. 27 Bridgewater (Va.) Final W, 3-0
  Catholic Tri-Match
  Frostburg St. Final W, 3-1
  Senior Day
 
November
Sat. 3 vs. Moravian @ Huntingdon, Pa. Final W, 3-2
  Landmark Semifinals
  at Juniata Final L, 3-0
  Landmark Conference Championship
 
August
Sat. 31 at Eastern Final L, 3-0
  Haverford Invitational
  at Haverford Final L, 3-0
  Haverford Invitational
 
September
Sun. 1 vs. Neumann @ Haverford, PA Final L, 3-0
  Haverford Invitational
  Widener Final L, 3-1
  Haverford Invitational
Sat. 7 Marymount (Va.) Final W, 3-2
  Guetle Volleyball Invitational (CUA)
  Mt. St. Vincent Final W, 3-0
  Guetle Volleyball Invitational (CUA)
Sun. 8 East. Mennonite Final W, 3-0
  Guetle Volleyball Invitational (CUA)
  Swarthmore Final L, 3-1
  Guetle Volleyball Invitational
Sat. 14 vs. Randolph-Macon @ Winchester Final L, 3-0
  at Shenandoah Final W, 3-1
Sat. 21 at Rutgers-Camden Final W, 3-0
  Misericordia Tri-Match
  at Misericordia Final W, 3-1
  Misericordia Tri-Match
Tue. 24 at Lancaster Bible Final W, 3-1
Fri. 27 Mary Washington Final L, 3-1
  7th Annual Worthington Classic (Gallaudet)
  Messiah Final L, 3-0
  7th Annual Worthington Classic (Gallaudet)
Sat. 28 Whittier Final L, 3-0
  Gallaudet Worthington Classic
  North Park Final W, 3-1
 
October
Sat. 5 vs. Goucher * @ Selinsgrove, Pa. Final W, 3-1
  Landmark Weekend #1 (Susquehanna)
  vs. Juniata * @ Selinsgrove, Pa. Final L, 3-0
  Landmark Weekend #1 (Susquehanna)
Sun. 6 vs. Scranton * @ Selinsgrove, Pa. Final W, 3-0
  Landmark Weekend #1 (Susquehanna)
Mon. 7 Elizabethtown Final W, 3-0
Fri. 11 vs. Penn St.-Behrend @ Neumann Final W, 3-2
  Knights Fall Classic (Neumann)
  at Rowan Final W, 3-0
  Knights Fall Classic (Neumann)
Sat. 12 vs. Frank. & Marsh. @ Neumann University Final L, 3-0
  Knights Fall Classic (Neumann)
  at Ursinus Final W, 3-1
  Knights Fall Classic (Neumann)
Tue. 15 at Washington College Final L, 3-2
Sat. 19 Susquehanna * Final L, 3-1
  Landmark Weekend #2
  Moravian * Final W, 3-0
  Landmark Weekend #2
Wed. 23 Gallaudet Final W, 3-1
Sat. 26 vs. East. Mennonite @ Bridgewater, Va. Final W, 3-0
  at Bridgewater (Va.) Final L, 3-1
Thu. 31 Hood Final W, 3-0
  Senior Night
 
November
Fri. 1 at New Jersey City Final W, 3-0
  NJCU Tournament
  at Old Westbury Final W, 3-0
  NJCU Tournament
Sat. 2 vs. St. Joseph's (L.I.) @ Jersey City, N.J. Final W, 3-0
  NJCU Tournament
  vs. Farmingdale State @ Jersey City, N.J. Final W, 3-0
  NJCU Tournament
Tue. 5 Goucher Final W, 3-0
  Landmark First Round No. 3 Catholic
Fri. 8 vs. Susquehanna @ Huntingdon, Pa. Final L, 3-0
  Landmark Semifinal
 
August
Fri. 29 vs. Mary Baldwin @ Harrisonburg, Va. Final W, 3-0
  EMU Invitational (25-16, 25-9, 25-13)
  vs. Salem @ Harrisonburg, Va. Final W, 3-0
  (25-15, 25-18, 25-23)
Sat. 30 at East. Mennonite Final W, 3-0
  (25-18, 28-26, 25-19)
  vs. Hood @ Harrisonburg, Va. Final W, 3-1
  (25-13, 25-18, 20-25, 25-14)
 
September
Sat. 6 New Jersey City Final W, 3-1
  Guetle CUA Invitational (23-25, 25-12, 25-10, 25-16)
  Randolph Final W, 3-0
  Catholic University Tournament (26-14, 25-22, 25-22)
Sun. 7 Marywood Final W, 3-0
  Guetle CUA Invitational (25-11, 25-13, 25-19)
  Cabrini Final L, 3-0
  Guetle CUA Invitational (25-15, 25-16, 26-24)
Fri. 12 at Lycoming Final W, 3-0
  Lycoming Invitational (25-21, 25-16, 25-18)
  vs. Elmira @ Williamsport, PA Final W, 3-0
  Lycoming Invitational (27-25, 25-20, 25-23)
Sat. 13 vs. Houghton @ Williamsport, PA Final W, 3-0
  Lycoming Invitational (25-16, 25-19, 25-18)
  vs. Pitt.-Bradford @ Williamsport, PA Final W, 3-2
  Lycoming Invitational (21-25, 25-19, 25-12, 19-25, 15-10)
Tue. 16 Notre Dame (Md.) Final W, 3-0
  (25-23, 25-15, 25-21)
Wed. 17 McDaniel Final W, 3-2
  (25-20, 25-14, 20-25, 19-25, 15-8)
Sat. 20 at Hood Final W, 3-0
  vs. Gwynedd Mercy @ Frederick, Md. Final W, 3-1
  (19-25, 25-13, 25-8, 25-10)
Tue. 23 Goucher * Final L, 3-2
  (11-25, 25-23, 25-22, 3-25, 15-11)
Sat. 27 Merchant Marine * Final W, 3-0
  (25-20, 25-20, 25-19) Landmark Weekend
  Scranton * Final L, 3-1
  (25-27, 25-22, 25-20, 25-22) Landmark Weekend
Tue. 30 Mary Washington Final W, 3-1
  (21-25, 25-22, 29-27, 25-18)
 
October
Wed. 1 York (Pa.) Final W, 3-2
  (22-25, 25-21, 17-25, 25-18, 15-9)
Sat. 4 vs. Juniata * @ Towson, Md. Final L, 3-0
  Landmark Weekend (Hosted by Goucher) (25-19, 25-22, 25-19)
  vs. Susquehanna * @ Towson, Md. Final L, 3-0
  Landmark Weekend (Hosted by Goucher)
Tue. 7 Washington College Final L, 3-1
  (20-25, 25-21, 25-21, 25-17)
Fri. 10 vs. Ursinus @ Aston, Pa. Final L, 3-2
  Knight's Fall Classic (20-25, 25-12, 24-26, 25-21, 15-11)
Sat. 11 vs. Rutgers-Camden @ Aston, Pa. Final W, 3-0
  Knight's Fall Classic (25-13, 25-22, 25-14)
  at Neumann Final W, 3-2
  Knight's Fall Classic (26-24, 19-25, 22-25, 25-21, 15-12)
Thu. 16 Stevenson Final L, 3-1
  (18-25, 25-21, 25-9, 25-13)
Sat. 18 vs. Moravian * @ Elizabethtown, Pa. Final L, 3-2
  (21-25, 25-16, 25-16, 23-25, 15-12)
  at Elizabethtown * Final L, 3-0
  (25-14, 25-15, 25-21)
Sat. 25 vs. Shenandoah @ Lynchburg, Va. Final W, 3-1
  (27-25, 26-24, 15-25, 25-22)
  at Lynchburg Final L, 3-0
  (25-10, 25-11, 25-14)
Wed. 29 at Gallaudet Final L, 3-2
  (25-10, 21-25, 25-21, 20-25, 15-10)
 
November
Sat. 1 Bridgewater (Va.) Final W, 3-0
  CUA Tri-match (25-14, 25-16, 25-19)
  Lancaster Bible Final L, 3-1
  CUA Tri-match (25-22, 25-20, 16-25, 25-15)
Wed. 12 at McDaniel Final L, 3-1
  ECAC Southwest Tournament First Round
 
September
Wed. 2 Gettysburg Final W, 3-0
Fri. 4 vs. Mary Baldwin @ Eastern Mennonite University Final W, 3-0
  EMU Invitational
  vs. Salem @ Eastern Mennonite University Final W, 3-0
  EMU Invitational
Sat. 5 at East. Mennonite Final W, 3-0
  EMU Invitational
  vs. Methodist @ Eastern Mennonite University Final W, 3-0
  EMU Invitational
Wed. 9 McDaniel Final L, 3-0
Fri. 11 Wesley Final W, 3-0
  CUA Guetle Invitational
  Otterbein Final L, 3-0
  CUA Guetle Invitational
Sat. 12 Bridgewater (Va.) Final L, 3-2
  CUA Guetle Invitational
  Marymount (Va.) Final L, 3-2
  CUA Guetle Invitational
Wed. 16 at Mary Washington Final L, 3-0
Fri. 18 vs. Widener @ Neumann Final L, 3-1
  vs. Baruch @ Neumann Final W, 3-0
Sat. 19 vs. Rutgers-Camden @ Aston, Pa. Final W, 3-0
  vs. Lebanon Valley @ Aston, PA Final L, 3-2
Tue. 22 at Goucher * Final W, 3-0
Sat. 26 vs. Scranton * @ Merchant Marine Academy Final L, 3-1
  at Merchant Marine * Final W, 3-0
Wed. 30 at Washington College Final L, 3-2
 
October
Sat. 3 at Susquehanna * Final L, 3-0
  vs. Juniata * @ Selinsgrove, PA Final L, 3-0
  Landmark Weekend #2 @Susquehanna
Tue. 6 at Stevenson Final L, 3-1
Fri. 9 vs. Rochester Inst. @ Gallaudet Final W, 3-1
  vs. Messiah @ Gallaudet Final L, 3-0
Sat. 10 vs. DeSales @ Gallaudet Final L, 3-0
  vs. FDU-Florham @ Gallaudet Final L, 3-0
Sat. 17 Elizabethtown * Final W, 3-1
  Moravian * Final W, 3-0
Sat. 24 Lancaster Bible Final W, 3-0
  Hood Final W, 3-0
Wed. 28 Gallaudet Final W, 3-1
Sat. 31 vs. St. Mary's (Md.) @ Frostburg, Md. Final L, 3-0
  at Frostburg St. Final W, 3-1
 
November
Wed. 4 at Juniata % Final L, 3-0
  Landmark Semifinals
 
September
Fri. 2 vs. Bridgewater (Va.) @ Harrisonburg, Va. - Eastern Mennonite Final W, 3-1
  vs. Hood @ Harrisonburg, Va. Final W, 3-1
  East. Mennonite Invitational
Sat. 3 vs. Lynchburg @ Eastern Mennonite Final L, 3-1
  Eastern Mennonite Invitational
  at East. Mennonite Final L, 3-1
Tue. 6 at McDaniel Final W, 3-0
Fri. 9 at Catholic Final L, 3-0
  CUA Tournament
  at Gallaudet Final W, 3-1
  vs. Pitt.-Greensburg @ Catholic University of America, Washington, D.C. Final W, 3-1
  CUA Tournament
  vs. Bridgewater (Va.) @ Washington, D.C. - Catholic University Final L, 3-0
  at Catholic Final L, 3-1
  CUA Tournament
  vs. Bridgewater (Va.) @ Washington, D.C. - Catholic University Final L, 3-0
Sat. 10 vs. Bridgewater (Va.) @ Washington, D.C. - Catholic University Final L, 3-0
  vs. Pitt.-Greensburg @ Washington, D.C. Final W, 3-0
  Catholic Tournament
  at Catholic Final L, 3-0
  vs. Shenandoah @ Catholic University of America, Washington, D.C. Final L, 3-1
  CUA Tournament
  at Catholic Final L, 3-0
Wed. 14 Mary Washington Final L, 3-0
Fri. 16 vs. Widener @ Neumann Invitational Final W, 3-1
  vs. Rutgers-Camden @ Neumann Invitational Final W, 3-0
Sat. 17 vs. Baruch @ Neumann Invitational Final W, 3-0
  vs. Swarthmore @ Aston, Pa. Final L, 3-0
Wed. 21 Washington College Final W, 3-0
Sat. 24 at Moravian * Final W, 3-0
  vs. Elizabethtown * @ Bethlehem, Pa. Final W, 3-0
  Landmark Weekend #1
Thu. 29 at Shenandoah Final L, 3-2
 
October
Sat. 1 at Goucher * Final W, 3-0
  vs. Scranton * @ at Goucher Final W, 3-1
Fri. 7 at Kean Final W, 3-0
  vs. Baruch @ Kean Invitational Final W, 3-0
Sat. 8 vs. New Rochelle @ Kean Invitational Final W, 3-1
  vs. Alvernia @ Kean Invitational Final W, 3-0
Thu. 13 Stevenson Final L, 3-1
Sat. 15 vs. Susquehanna * @ Juniata Final L, 3-0
  Landmark Weekend #3
  at Juniata * Final L, 3-0
Wed. 19 at Marymount (Va.) Final L, 3-2
Fri. 21 vs. Stockton @ Swarthmore Final W, 3-0
  Garnet Classic
  vs. Colby @ Swarthmore Final W, 3-0
  Garnet Classic
Sat. 22 vs. DeSales @ Swarthmore Final L, 3-0
  Garnet Classic
  vs. Scranton @ Swarthmore Final W, 3-1
  Garnet Classic
Tue. 25 Trinity (D.C.) Final W, 3-0
  Senior Night
Thu. 27 at Lancaster Bible Final W, 3-0
Sat. 29 at Hood Final W, 3-0
  at CCNY Final W, 3-0
 
November
Wed. 2 at Susquehanna % Final L, 3-0
  Landmark Semifinal
 
September
Fri. 1 at East. Mennonite 4:00 PM
  Eastern Mennonite Invitational
  vs. Salem @ Harrisonburg, Va. 6:00 PM
  Eastern Mennonite Invitational
Sat. 2 vs. Methodist @ Harrisonburg, Va. 1:00 PM
  Eastern Mennonite Invitational
  vs. Lynchburg @ Harrisonburg, Va. 3:00 PM
  Eastern Mennonite Invitational
Wed. 6 at Gettysburg 7:00 PM
Fri. 8 Pitt.-Greensburg 4:00 PM
  CUA Guetle Invitational
  William Peace 8:00 PM
  CUA Guetle Invitational
Sat. 9 Ursinus 12:00 PM
  Salisbury 4:00 PM
  CUA Guetle Invitational
Wed. 13 at Washington College 7:00 PM
Fri. 15 vs. Haverford @ Aston, Pa. 8:00 PM
  Neumann Knights Invitational
Sat. 16 at TBD TBA
  Neumann Knights Invitational
  vs. Rutgers-Camden @ Aston, Pa. 12:00 PM
Wed. 20 Frostburg St. 7:00 PM
Sat. 23 at Stevenson 1:00 PM
  vs. St. Mary's (Md.) @ Owings Mills, Md. 3:00 PM
Wed. 27 McDaniel 7:00 PM
Sat. 30 vs. Susquehanna * @ Scranton, Pa. 11:00 AM
  Landmark Weekend No. 1
  at Scranton * 4:00 PM
  Landmark Weekend No. 1
 
October
Wed. 4 at Mary Washington 7:00 PM
Fri. 6 vs. TBD @ Swarthmore, Pa. TBA
  Swarthmore Invitational
  at Swarthmore 7:00 PM
  Garnet Quad Match
Sat. 7 vs. TBD @ Swarthmore, Pa. TBA
  Swarthmore Invitational
  vs. Neumann @ Swarthmore, PA 2:00 PM
Wed. 11 at Gallaudet 7:00 PM
Sat. 14 Goucher * 12:00 PM
  Landmark Conference Tri-Match
  Juniata * 5:00 PM
  Landmark Weekend No. 2
Tue. 17 Shenandoah 7:00 PM
Fri. 20 vs. TBD @ Wilkes-Barre, Pa. TBA
  Wilkes Invitational
Sat. 21 vs. Kean @ Wilkes-Barre, Pa. 12:00 PM
  Wilkes Invitational
Wed. 25 Marymount (Va.) 7:00 PM
  Senior Night
Sat. 28 vs. Elizabethtown * @ Towson, Md. (Goucher College) 1:30 PM
  vs. Moravian * @ Towson, Md. 4:00 PM
  Landmark Weekend No. 3
 
November
Wed. 1 at TBD TBA
  Landmark Semifinals
Sat. 4 at TBD TBA
  Landmark Championship
* Conference
% Post season
Bold team: Home event