Schedule/Results
No Event
No Event
No Event
No Event
Fri Sep 02
Final
vs. Salem W, 3-0
@ Eastern Mennonite Hampton Inn & Sleep Inn Invitational
Fri Sep 02
Final
vs. Stevenson L, 3-0
@ Eastern Mennonite Hampton Inn & Sleep Inn Invitational
Sat Sep 03
Final
vs. Mary Baldwin W, 3-0
@ Eastern Mennonite EMU Hampton Inn & Sleep Inn Invitational Hampton Inn & Sleep Inn Invitational
Sat Sep 03
Final
vs. Philadelphia Biblical W, 3-0
@ Eastern Mennonite Hampton Inn & Sleep Inn Invitational
Fri Sep 09
Final
Finlandia W, 3-0
CUA Guetle Invitational
Fri Sep 09
Final
East. Mennonite W, 3-0
CUA Guetle Invitational
Sat Sep 10
Final
Bridgewater (Va.) W, 3-0
CUA Guetle Invitational
Sat Sep 10
Final
Frostburg St. W, 3-0
CUA Guetle Invitational
Tue Sep 13
Final
at McDaniel W, 3-0
Sat Sep 17
Final
Marymount (Va.) W, 3-1
Sat Sep 17
Final
Misericordia W, 3-0
Sat Sep 24
Final
vs. Baptist Bible (Pa.) W, 3-1
@ Aston, Pa.
Sat Sep 24
Final
at Neumann W, 3-1
Sat Oct 01
Final
at Juniata L, 3-0
Landmark Weekend #1 (Huntingdon, Pa.)
Sat Oct 01
Final
vs. Merchant Marine W, 3-0
@ Huntingdon, Pa. Landmark Conference Round Robin
Sun Oct 02
Final
vs. Goucher W, 3-0
@ Huntingdon, Pa.
Thu Oct 06
Final
Hood W, 3-0
Fri Oct 07
Final
vs. Rowan W, 3-0
@ Gallaudet
Fri Oct 07
Final
vs. Keuka W, 3-0
@ Gallaudet Worthington Classic
Sat Oct 08
Final
vs. Virginia Wesleyan W, 3-0
@ Gallaudet Worthington Classic
Sat Oct 08
Final
at Gallaudet L, 3-1
Wed Oct 12
Final
at Lancaster Bible W, 3-1
Sat Oct 15
Final
Moravian W, 3-1
Landmark Conference Round Robin
Sun Oct 16
Final
Scranton W, 3-0
Landmark Conference Round-Robin Landmark Conference Round Robin
Sun Oct 16
Final
Susquehanna L, 3-1
Landmark Conference Round Robin
Sat Oct 22
Final
vs. Frank. & Marsh. L, 3-0
@ Chestertown, Md.
Sat Oct 22
Final
at Washington College L, 3-0
Wed Oct 26
Final
Gallaudet W, 3-2
Senior Night
Fri Oct 28
Final
at Messiah L, 3-1
Fri Oct 28
Final
vs. Penn St.-Harrisburg W, 3-0
@ Grantham, Pa. Messiah College Volleyball Tournament
Sat Oct 29
Final
vs. Roanoke W, 3-0
@ Grantham, Pa. Messiah College Volleyball Tournament
Sat Oct 29
Final
vs. FDU-Florham L, 3-2
@ Grantham, Pa. Messiah College Volleyball Tournament
Wed Nov 02
Final
Goucher W, 3-0
Landmark Conference Tournament quarterfinal
Sat Nov 05
Final
vs. Susquehanna L, 3-0
@ Huntingdon, Pa. Landmark Conference Semifinal
Sat Sep 01
Final
vs. Stevenson L, 3-0
@ Goucher
Sat Sep 01
Final
vs. DeSales W, 3-0
@ Goucher
Sun Sep 02
Final
vs. Brockport St. W, 3-0
@ Goucher
Sun Sep 02
Final
vs. Hiram L, 3-0
@ Towson, Md. 2012 Greg "Gio" Giovanazzi Memorial Tournament
Fri Sep 07
Final
Randolph W, 3-1
CUA Invitational
Fri Sep 07
Final
Methodist W, 3-0
CUA Invitational
Sat Sep 08
Final
Marymount (Va.) L, 3-1
CUA Invitational
Sat Sep 08
Final
Misericordia W, 3-0
CUA Invitational
Wed Sep 12
Final
McDaniel W, 3-0
Fri Sep 14
Final
Ohio Christian W, 3-0
Sat Sep 15
Final
Lancaster Bible W, 3-0
Sat Sep 15
Final
Washington College W, 3-0
Fri Sep 21
Final
at Chris. Newport L, 3-0
Christopher Newport ranked No. 5 in AVCA poll
Sat Sep 22
Final
at Marymount (Va.) L, 3-1
Sat Sep 22
Final
vs. Hollins W, 3-1
@ Arlington, Va.
Sat Sep 29
Final
vs. Scranton W, 3-0
@ Towson, Md.
Sat Sep 29
Final
vs. Susquehanna W, 3-1
@ Goucher Landmark Conference Weekend #1
Sun Sep 30
Final
at Goucher W, 3-0
Fri Oct 05
Final
Gwynedd-Mercy W, 3-0
Sat Oct 06
Final
vs. Pitt.-Johnstown W, 3-2
@ Selinsgrove, Pa. Crusader Classic
Sat Oct 06
Final
vs. Immaculata W, 3-0
@ Selinsgrove, Pa. Crusader Classic
Sat Oct 06
Final
vs. Bryn Athyn W, 3-0
@ Selinsgrove, Pa. Crusader Classic - Susquehanna Univ.
Sun Oct 07
Final
vs. Penn St.-Behrend W, 3-2
@ Selinsgrove, Pa. Crusader Classic
Sun Oct 07
Final
vs. New Jersey City W, 3-0
@ Susquehanna University Crusader Classic
Thu Oct 11
Final
at Hood W, 3-1
Sat Oct 13
Final
vs. Merchant Marine W, 3-0
@ Bethlehem, Pa.
Sat Oct 13
Final
vs. Juniata L, 3-2
@ Bethlehem, Pa Landmark Conference Weekend #2 at Moravian
Sun Oct 14
Final
at Moravian W, 3-1
Sat Oct 20
Final
vs. Shenandoah W, 3-0
@ Salem, Va.
Sat Oct 20
Final
at Roanoke W, 3-0
Sun Oct 21
Final
at Lynchburg L, 3-0
Tue Oct 23
Final
at Gallaudet L, 3-1
Thu Oct 25
Final
at Mary Washington L, 3-2
Sat Oct 27
Final
Bridgewater (Va.) W, 3-0
Catholic Tri-Match
Sat Oct 27
Final
Frostburg St. W, 3-1
Senior Day
Sat Nov 03
Final
vs. Moravian W, 3-2
@ Huntingdon, Pa. Landmark Semifinals
Sat Nov 03
Final
at Juniata L, 3-0
Landmark Conference Championship
Sat Aug 31
Final
at Eastern L, 3-0
Haverford Invitational
Sat Aug 31
Final
at Haverford L, 3-0
Haverford Invitational
Sun Sep 01
Final
vs. Neumann L, 3-0
@ Haverford, PA Haverford Invitational
Sun Sep 01
Final
Widener L, 3-1
Haverford Invitational
Sat Sep 07
Final
Marymount (Va.) W, 3-2
Guetle Volleyball Invitational (CUA)
Sat Sep 07
Final
Mt. St. Vincent W, 3-0
Guetle Volleyball Invitational (CUA)
Sun Sep 08
Final
East. Mennonite W, 3-0
Guetle Volleyball Invitational (CUA)
Sun Sep 08
Final
Swarthmore L, 3-1
Guetle Volleyball Invitational
Sat Sep 14
Final
vs. Randolph-Macon L, 3-0
@ Winchester
Sat Sep 14
Final
at Shenandoah W, 3-1
Sat Sep 21
Final
at Rutgers-Camden W, 3-0
Misericordia Tri-Match
Sat Sep 21
Final
at Misericordia W, 3-1
Misericordia Tri-Match
Tue Sep 24
Final
at Lancaster Bible W, 3-1
Fri Sep 27
Final
Mary Washington L, 3-1
7th Annual Worthington Classic (Gallaudet)
Fri Sep 27
Final
Messiah L, 3-0
7th Annual Worthington Classic (Gallaudet)
Sat Sep 28
Final
Whittier L, 3-0
Gallaudet Worthington Classic
Sat Sep 28
Final
North Park W, 3-1
Sat Oct 05
Final
vs. Goucher W, 3-1
@ Selinsgrove, Pa. Landmark Weekend #1 (Susquehanna)
Sat Oct 05
Final
vs. Juniata L, 3-0
@ Selinsgrove, Pa. Landmark Weekend #1 (Susquehanna)
Sun Oct 06
Final
vs. Scranton W, 3-0
@ Selinsgrove, Pa. Landmark Weekend #1 (Susquehanna)
Mon Oct 07
Final
Elizabethtown W, 3-0
Fri Oct 11
Final
vs. Penn St.-Behrend W, 3-2
@ Neumann Knights Fall Classic (Neumann)
Fri Oct 11
Final
at Rowan W, 3-0
Knights Fall Classic (Neumann)
Sat Oct 12
Final
vs. Frank. & Marsh. L, 3-0
@ Neumann University Knights Fall Classic (Neumann)
Sat Oct 12
Final
at Ursinus W, 3-1
Knights Fall Classic (Neumann)
Tue Oct 15
Final
at Washington College L, 3-2
Sat Oct 19
Final
Susquehanna L, 3-1
Landmark Weekend #2
Sat Oct 19
Final
Moravian W, 3-0
Landmark Weekend #2
Wed Oct 23
Final
Gallaudet W, 3-1
Sat Oct 26
Final
vs. East. Mennonite W, 3-0
@ Bridgewater, Va.
Sat Oct 26
Final
at Bridgewater (Va.) L, 3-1
Thu Oct 31
Final
Hood W, 3-0
Senior Night
Fri Nov 01
Final
at New Jersey City W, 3-0
NJCU Tournament
Fri Nov 01
Final
at Old Westbury W, 3-0
NJCU Tournament
Sat Nov 02
Final
vs. St. Joseph's (L.I.) W, 3-0
@ Jersey City, N.J. NJCU Tournament
Sat Nov 02
Final
vs. Farmingdale State W, 3-0
@ Jersey City, N.J. NJCU Tournament
Tue Nov 05
Final
Goucher W, 3-0
Landmark First Round No. 3 Catholic
Fri Nov 08
Final
vs. Susquehanna L, 3-0
@ Huntingdon, Pa. Landmark Semifinal
Fri Aug 29
Final
vs. Mary Baldwin W, 3-0
@ Harrisonburg, Va. EMU Invitational (25-16, 25-9, 25-13)
Fri Aug 29
Final
vs. Salem W, 3-0
@ Harrisonburg, Va. (25-15, 25-18, 25-23)
Sat Aug 30
Final
at East. Mennonite W, 3-0
(25-18, 28-26, 25-19)
Sat Aug 30
Final
vs. Hood W, 3-1
@ Harrisonburg, Va. (25-13, 25-18, 20-25, 25-14)
Sat Sep 06
Final
New Jersey City W, 3-1
Guetle CUA Invitational (23-25, 25-12, 25-10, 25-16)
Sat Sep 06
Final
Randolph W, 3-0
Catholic University Tournament (26-14, 25-22, 25-22)
Sun Sep 07
Final
Marywood W, 3-0
Guetle CUA Invitational (25-11, 25-13, 25-19)
Sun Sep 07
Final
Cabrini L, 3-0
Guetle CUA Invitational (25-15, 25-16, 26-24)
Fri Sep 12
Final
at Lycoming W, 3-0
Lycoming Invitational (25-21, 25-16, 25-18)
Fri Sep 12
Final
vs. Elmira W, 3-0
@ Williamsport, PA Lycoming Invitational (27-25, 25-20, 25-23)
Sat Sep 13
Final
vs. Houghton W, 3-0
@ Williamsport, PA Lycoming Invitational (25-16, 25-19, 25-18)
Sat Sep 13
Final
vs. Pitt.-Bradford W, 3-2
@ Williamsport, PA Lycoming Invitational (21-25, 25-19, 25-12, 19-25, 15-10)
Tue Sep 16
Final
Notre Dame (Md.) W, 3-0
(25-23, 25-15, 25-21)
Wed Sep 17
Final
McDaniel W, 3-2
(25-20, 25-14, 20-25, 19-25, 15-8)
Sat Sep 20
Final
at Hood W, 3-0
Sat Sep 20
Final
vs. Gwynedd Mercy W, 3-1
@ Frederick, Md. (19-25, 25-13, 25-8, 25-10)
Tue Sep 23
Final
Goucher L, 3-2
(11-25, 25-23, 25-22, 3-25, 15-11)
Sat Sep 27
Final
Merchant Marine W, 3-0
(25-20, 25-20, 25-19) Landmark Weekend
Sat Sep 27
Final
Scranton L, 3-1
(25-27, 25-22, 25-20, 25-22) Landmark Weekend
Tue Sep 30
Final
Mary Washington W, 3-1
(21-25, 25-22, 29-27, 25-18)
Wed Oct 01
Final
York (Pa.) W, 3-2
(22-25, 25-21, 17-25, 25-18, 15-9)
Sat Oct 04
Final
vs. Juniata L, 3-0
@ Towson, Md. Landmark Weekend (Hosted by Goucher) (25-19, 25-22, 25-19)
Sat Oct 04
Final
vs. Susquehanna L, 3-0
@ Towson, Md. Landmark Weekend (Hosted by Goucher)
Tue Oct 07
Final
Washington College L, 3-1
(20-25, 25-21, 25-21, 25-17)
Fri Oct 10
Final
vs. Ursinus L, 3-2
@ Aston, Pa. Knight's Fall Classic (20-25, 25-12, 24-26, 25-21, 15-11)
Sat Oct 11
Final
vs. Rutgers-Camden W, 3-0
@ Aston, Pa. Knight's Fall Classic (25-13, 25-22, 25-14)
Sat Oct 11
Final
at Neumann W, 3-2
Knight's Fall Classic (26-24, 19-25, 22-25, 25-21, 15-12)
Thu Oct 16
Final
Stevenson L, 3-1
(18-25, 25-21, 25-9, 25-13)
Sat Oct 18
Final
vs. Moravian L, 3-2
@ Elizabethtown, Pa. (21-25, 25-16, 25-16, 23-25, 15-12)
Sat Oct 18
Final
at Elizabethtown L, 3-0
(25-14, 25-15, 25-21)
Sat Oct 25
Final
vs. Shenandoah W, 3-1
@ Lynchburg, Va. (27-25, 26-24, 15-25, 25-22)
Sat Oct 25
Final
at Lynchburg L, 3-0
(25-10, 25-11, 25-14)
Wed Oct 29
Final
at Gallaudet L, 3-2
(25-10, 21-25, 25-21, 20-25, 15-10)
Sat Nov 01
Final
Bridgewater (Va.) W, 3-0
CUA Tri-match (25-14, 25-16, 25-19)
Sat Nov 01
Final
Lancaster Bible L, 3-1
CUA Tri-match (25-22, 25-20, 16-25, 25-15)
Wed Nov 12
Final
at McDaniel L, 3-1
ECAC Southwest Tournament First Round
Wed Sep 02
Final
Gettysburg W, 3-0
Fri Sep 04
Final
vs. Mary Baldwin W, 3-0
@ Eastern Mennonite University EMU Invitational
Fri Sep 04
Final
vs. Salem W, 3-0
@ Eastern Mennonite University EMU Invitational
Sat Sep 05
Final
at East. Mennonite W, 3-0
EMU Invitational
Sat Sep 05
Final
vs. Methodist W, 3-0
@ Eastern Mennonite University EMU Invitational
Wed Sep 09
Final
McDaniel L, 3-0
Fri Sep 11
Final
Wesley W, 3-0
CUA Guetle Invitational
Fri Sep 11
Final
Otterbein L, 3-0
CUA Guetle Invitational
Sat Sep 12
Final
Bridgewater (Va.) L, 3-2
CUA Guetle Invitational
Sat Sep 12
Final
Marymount (Va.) L, 3-2
CUA Guetle Invitational
Wed Sep 16
Final
at Mary Washington L, 3-0
Fri Sep 18
Final
vs. Widener L, 3-1
@ Neumann
Fri Sep 18
Final
vs. Baruch W, 3-0
@ Neumann
Sat Sep 19
Final
vs. Rutgers-Camden W, 3-0
@ Aston, Pa.
Sat Sep 19
Final
vs. Lebanon Valley L, 3-2
@ Aston, PA
Tue Sep 22
Final
at Goucher W, 3-0
Sat Sep 26
Final
vs. Scranton L, 3-1
@ Merchant Marine Academy
Sat Sep 26
Final
at Merchant Marine W, 3-0
Wed Sep 30
Final
at Washington College L, 3-2
Sat Oct 03
Final
at Susquehanna L, 3-0
Sat Oct 03
Final
vs. Juniata L, 3-0
@ Selinsgrove, PA Landmark Weekend #2 @Susquehanna
Tue Oct 06
Final
at Stevenson L, 3-1
Fri Oct 09
Final
vs. Rochester Inst. W, 3-1
@ Gallaudet
Fri Oct 09
Final
vs. Messiah L, 3-0
@ Gallaudet
Sat Oct 10
Final
vs. DeSales L, 3-0
@ Gallaudet
Sat Oct 10
Final
vs. FDU-Florham L, 3-0
@ Gallaudet
Sat Oct 17
Final
Elizabethtown W, 3-1
Sat Oct 17
Final
0 Goucher
3 vs. Moravian
@ Washington, D.C.
Sat Oct 17
Final
0 Goucher
3 vs. Elizabethtown
@ Washington, D.C.
Sat Oct 17
Final
0 Moravian
3 at Catholic
Sat Oct 24
Final
Lancaster Bible W, 3-0
Sat Oct 24
Final
Hood W, 3-0
Wed Oct 28
Final
Gallaudet W, 3-1
Sat Oct 31
Final
vs. St. Mary's (Md.) L, 3-0
@ Frostburg, Md.
Sat Oct 31
Final
at Frostburg St. W, 3-1
Wed Nov 04
Final
at Juniata L, 3-0
Landmark Semifinals
Previous Next View Full Schedule
Standings
School Conf Overall
Elizabethtown 0-0 0-0
Juniata 0-0 0-0
Moravian 0-0 0-0
Catholic 0-0 0-0
Scranton 0-0 0-0
Goucher 0-0 0-0
Susquehanna 0-0 0-0

Instagram

    VIDEOS